اصولا پیش از نصب آسانسور سوالات زیادی برای افراد مطرح می‌شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در سایت آلپای بخشی را با عنوان سوالات متداول راه‌اندازی کنیم. یکی از این سوالات بسیار متداول و پر‌تکرار، سوالی با این مضمون است که “آیا اسانسور برق اضطراری دارد؟ “.

در ابتدا باید گفت که آسانسورها از هر نوعی که باشند برای حرکت وابسته به نیروی برق هستند. در بیشتر موارد برق مورد نیاز آسانسورها از نوع سه فاز است. اما در برخی دیگر مانند آسانسورهای خانگی این امکان وجود دارد که از برق تکفاز برای راه‌اندازی استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این موارد می‌توانید به بخش مقالات سایت ما مراجعه کنید.

اما پاسخ به سوال…

در پاسخ به سوال مطرح شده باید گفت که لزوما همه آسانسورها مجهز به سیستم برق اضطراری نیستند. شما باید در هنگام دریافت مشاوره و ثبت سفارش خود از شرکت آسانسوری مورد نظرتان این مورد را جویا شوید.

بسیاری از افراد نگران این موضوع هستند که با قطع ناگهانی برق، برای دقایقی داخل کابین حبس شوند. این مطلب به خصوص برای افرادی که میانه خوبی با محیط‌های بسته ندارند نگرانی بیشتری به همراه خواهد داشت.

شرکت آلپای یکی از شرکت‌های معتبر آسانسوری است که در زمینه طراحی، نصب و راه‌اندازی آسانسورهای هیدرولیک فعالیت می‌کند. در صورتی که تمایل دارید آسانسور شما مجهز به سیستم برق اضطراری باشد می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. تمامی آسانسورهای نصب شده توسط تیم متخصص آلپای مجهز به برق اضطراری هستند.