انواع آسانسور خودروبر هیدرولیک

در این مقاله ما می خواهیم به شما توضیح دهیم که آسانسور خودروبر هیدرولیک چیست؟ چه کاربردی دارد و چه ویژگی هایی؟ انواع مختلف آن و مدل های این نوع آسانسور و حتا قیمت آن!
با ما همراه باشید که همه این موضوعات رو به صورت کامل می خواهیم توضیح دهیم.

آسانسور خودروبر چیست؟

یکی از محبوب ترین نوع آسانسور در بین مردم، آسانسور خودروبر است. آسانسور ماشین بر هیدرولیکی یا همان (Car lift) برای جا به جایی خودرو در طبقات استفاده می شود که هم فضای مناسبی دارد و هم لازمه اجرای رمپ پارکینگ ندارد و همین دلیل باعث محبوبیت آن بین سازندگان شده و معضل بزرگی را رفع کرده است. این نوع آسانسور بیشتر در پارکینگ ساختمان هایی مانند ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری استفاده می شود.

عکس آسانسور خودروبر - انواع آسانسور خودروبر هیدرولیک

مزایا و معایب آسانسور خودروبر

معایب

 • محدودیت سرعت
 • محدودیت حرکت
 • محدودیت تعداد استارت
 • مصرف بالا

مزایا

 • موتور خانه در پایین
 • عدم نیاز به سقف چاه
 • ایمنی کامل
 • نرم بودن حرکت
 • مناسب ساختمان های کم ارتفاع
 • مناسب ساختمان های قدیمی
 • قیمت مناسب
 • سرویس و نگهداری ساده
 • مناسب ظرفیت بالا
 • امکان افزایش سرعت (در جهت پایین)
 • هزینه پایین

 

فضای مورد نیاز برای نصب آسانسور خودروربر هیدرولیک

حداقل فضای مورد نیاز برای نصب آسانسور خودروبر 5*3 متر است؛ به صورتی که عرض 3 متر به عنوان ورودی و ضلع 5 متری به عنوان عمق در نظر گرفته می شود. در مورد پیت یا چاهک حداقل فضا در نمونه های جک از زیر 5/1 متر بعلاوه چاه مورد نیاز جک و سیستم های جک از کنار قیچی 1 متر عمق نیاز است. در ضمن تمامی سیستم های هیدرولیکی خودروبر فضای بالابری (اورهد) حداقلی 3 متر را نیاز دارند.

جهت مشاوره دقیق تر و رایگان با همکاران ما در آلپای لیفت تماس بگیرید

عکس آسانسور خودروبر - فضای مورد نیاز برای نصب آسانسور خودروبر هیدرولیک

انواع آسانسور هیدرولیک خودروبر

آسانسور خودروبر هیدرولیک انواع مختلفی دارد که هرکدام توضیحات خود را دارد:

خودروبر جک از زیر

در این نوع جک هیدرولیک از زیر کفی یا کابین نصب می شود و با حرکت جک به سمت بالا یا پایین سیستم به صورت 1 به 1 شروع به حرکت می کند. یعنی به ازای حرکت 1 متر جک کفی یا کابین خودروبر نیز 1 متر به حرکت در می آید.
ایراد بزرگ این سیستم ها نیاز به کندن چاه در وسط چاله آسانسور می باشد که در برخی مناطق آب و هوایی محدودیت حفر چاه وجود دارد.

آسانسور خودروبر جک از کنار

در فضا ها و مناطقی که امکان کندن چاه در ساختمان برای نصب جک از زیر وجود ندارد، مهندسان و مشاوران آلپای لیفت سیستم جک از کنار را پیشنهاد می کنند. در این سیستم دو جک از کنار در موقعیت روبرو نصب شده و کفی را به کمک کارسلینگ به روش 2 به 1 به حرکت در می آورند. به این صورت که به دلیل استفاده از قانون قرقره به ازای هر یک متر جک 2 متر کابین یا کفی به حرکت در می آید. از ایرادات این نوع خودروبر نیز هزینه بالا نسبت به سیستم جک از زیر و فضاگیری زیاد و کوچکتر شدن کفی یا کابین خودروبر است.

آسانسور خودروبر قیچی

و اما بهترین نمونه آسانسور خودروبر هیدرولیک همین نوع است، خودروبر قیچی!
*ابتدا به صورت خلاصه نحوه عملکرد آن را شرح می دهیم؛
کفی خودروبر بر روی سیستم چند بازویی قرار دارد که این بازویی ها به وسیله دو الی سه ردیف تکیه گاه مفضلی بهم وصل هستند. تامین نیروی این بازویی ها برای حرکت، همان جک و نیروی هیدرولیک است. اما به صورت مورب و به وسیله 2 الی 3 جک با ارتفاع کم که با باز شدن جک ها و فشار به بازویی، شروع به حرکت و باز شدن مفضل ها می کند.

عکس آسانسور خودروبر قیچی - انواع آسانسور خودروبر هیدرولیکی
آسانسور خودروبر قیچی هیدرولیک از مدل های جدید و پیشرفته هستند و در عین حال از پیچیدگی خاصی در ساخت بهره می برند و توان محاسبات و اجرای بالایی را می طلبد. آلپای لیفت با بهره گیری از علم بروز و توان مهندسان با تجربه وقتی از معدود تولید کنندگان این سیستم در کشور است.
از مزیت های این سیستم می توان به استفاده از حداکثر فضا، عدم نیاز به کندن چاه و راحتی نصب و حتا جابجایی اشاره کرد. از بزرگترین کاربرد های سیستم خودروبر قیچی، نمایشگاه خودرو می باشد. در جایی که معضل جابجایی عمودی خودرو غیر ممکن است اما در نمایشگاه ها جهت نمایش خودرو نمایش ها در طبقه فوقانی مرکز  تجاری، این آسانسور ها چاره ساز هستند.

عکس آسانسور خودروبر - انواع و مدل های آسانسور خودروبر هیدرولیک

قیمت آسانسور خودروبر

قیمت آسانسور خودروبر به نکات مختلفی بستگی دارد؛ اولین مورد و مهمترین مورد آن طول مسیر است که باید بدانیم طول مسیر حرکتی کفی یا کابین خودروبر چند متر است. مولفه دوم و تاثیرگذار در قیمت ظرفیت حمل آن است که حداقل از 3 تن شروع می شود و در ظرفیت های 5 تن و بالاتر قابلیت نصب دارد. مولفه های دیگر تاثیرگذار نوع کفی یا کابین، داشتن درب و… می باشد. قیمت در سیستم های قیچی، تک جک از زیر و دو جک از کنار متفاوت است.

برای کسب اصلاعات بیشتر و استعلام قیمت دقیق با همکاران بخش فروش در آلپای لیفت تماس بگیرید 

فهرست مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن
Call Now Button